Ректорат Тел/Факс:    +38 (0619) 43-04-09 Приймальна комісія:    +38 (0619) 43-00-29 Деканати:    +38 (0619) 43-06-22 Адреса:    72311 Запорізька обл. м. Мелітополь, Каховське шосе, 8/2

Юридична клініка «Правова Допомога»

dlya Yuridicheskoy kliniki

В МІДМУ "КПУ" діє Юридична клініка, що є членом Асоціації юридичних клінік України. Юридична клініка "Правова допомога" як навчально-науковий підрозділ – є структурним підрозділом Мелітопольського інституту державного та муніципального управління "Класичного приватного університету", та зареєстрована у Виконкомі Мелітопольської міської ради за № 11011050007000301 від 10.01.2008 р. Юридична клініка "Правова допомога" створена для засвоєння та подальшої розробки активних методик навчання студентів-юристів, надання безкоштовної юридичної допомоги малозабезпеченим верствам населення, проведення правопросвітницької діяльності та підвищення рівня освіти студентів-правників. Юридична клініка для досягнення своїх цілей користується майном вищого навчального закладу. Головною метою роботи Клініки є підвищення рівня та якості підготовки фахівців у галузі юриспруденції шляхом залучення студентів до науково-практичної діяльності.

Консультанти Юридичної клініки 27 січня 2012 прийняли участь у роботі Всеукраїнського науково-практичного круглого столу "Діяльність юридичних клінік України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про безоплатну правову допомогу" на базі Експериментальної навчальної лабораторії "Правнича клініка" факультету правничих наук Національного університету "Києво-Могилянська академія". Студенти юридичного факультету у грудні 2012 року посіли третє призове місце у конкурсі колективних робіт "Є права у кожного з нас", що проводився Координаційною радою молодих юристів при Головному управлінні юстиції Запорізької області.

У 2012 році робота Юридичної клініки проводилась за програмою гранту Міжнародного фонду Відродження на реалізацію проекту "Наше майбутнє - молодь, яка знає свої права" (реєстраційний номер: 46160), направленого на надання правової допомоги малозахищеним та враженим кризою верствам населення. В рамках проекту проведена активна робота із залученням студентів та викладачів МІДМУ "КПУ" на всіх етапах від розповсюдження інформації серед населення до надання консультацій. Було створено стаціонарні консультаційні пункти і виїзні групи з числа студентів спеціальності "правознавство", що проводили консультації для жителів району.

З 2013 року у Юридичної клініки «Правова допомога» новий керівник зі значним практичним досвідом. Для зручності нещодавно створено пункт прийому громадян в центрі міста в офісі місцевої нотаріальної контори.

Положення про юридичну клініку "ПРАВОВА ДОПОМОГА"

Громадські приймальні:
Каховське шосе, 8/2, аудиторія 25
вул. Свердлова, 44
вівторок, четвер: 15:00-17:00
Керівник Бондар Борис Борисович

Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення "Студентський гай"

k parku glavnaya1

Рішенням 41 сесії Мелітопольської міської ради Запорізької області VI скликання від 05.07.2013 № 6 надано згоду на створення об’єкта природно-заповідного фонду України парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Студентський гай», розташованого в адміністративних межах м. Мелітополя за адресою: Каховське шосе, 8/2, загальною площею 0,5 га. Землекористувач — Мелітопольська міська рада Запорізької області.

Природна рослинність на території парку займає не більше 3-5 відсотків, вона знаходиться в сильно пригніченому стані у вигляді невеликих ділянок посохлої трави та старих дерев.

Значний дефіцит вологи обумовлює формування на території парку степової рослинності, характерною особливістю якої є переважання в її складі численних злаків, що володіють потужною мочкуватою кореневою системою для уловлювання атмосферних опадів і ґрунтової вологи.

У складі травостою переважають різні види ковили, типчака, пирію, житняку. З різнотрав'я найбільш часто зустрічаються люцерна, шавлія, молочай, перстач та інші.

На об’єкті зростають верби, тополі, бирючина. Прилеглими підприємствами висаджені плакуча шовковиця, горобина, ялина, ялівець.

На території парку розташовані гнізда птахів. Окрім розмаїття горобиних тут на гніздуванні відмічені ластівки і солов’ї.

Старі дерева стали житлом для білок, які в останній час розповсюдилися по території всього міста.

Парк знаходиться в промисловій зоні м. Мелітополя, яка характеризується високим рівнем шкідливих викидів з промислових машинобудівних підприємств і відсутністю місць для відпочинку населення.

Довгий період часу територія ніким не оброблялась, заростала бур’янами та поступово перетворювалась на звалище сміття. Студенти та співробітники інституту на традиційних суботниках розчистили частину території від старих гілок, сухої трави та сміття. На даний час частина території вже озеленена за підтримки Мелітопольської міської ради та власними силами. Вже частково висаджені декоративні шовковиці, горобини та хвойні, саджанці яких були надані за нашою заявкою відділом екології міськради та від інституту були закуплені саджанці роз та багатолітніх квітів.

studrosha

За два роки останні роки навколишній вигляд значно змінився на краще

Подальше озеленення планується таким чином, щоб цікаво та незвичайно виглядати у будь-яку пору року, та за допомогою місцевих ЗМІ привернути суспільну увагу до проблем забруднення відходами.

У 2013 році був проведений конкурс проектів за підтримки постійної депутатської комісії з питань екологічної безпеки, використання природних ресурсів та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, голова комісії, відділу з розвитку промисловості та екології виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області, постійної депутатської комісії з питань земельних відносин та комунальної власності територіальної громади, Науково-дослідного інституту біорізноманіття наземних та водних екосистем України та КП «Мелітопольський міський парк культури і відпочинку ім. Горького» Мелітопольської міської ради Запорізької області.

Серед представлених робіт конкурсна комісія з 13 представників організаторів та партнерів конкурсу обрали переможців, які отримали грошові призи та заохочувальні солодкі подарунки. Переможці конкурсу підготували проект з найбільш точним урахуванням особливостей ґрунту, рослинності та подальшого використання території.

Відеопрезентація проекту-переможця