Ректорат Тел/Факс:    +38 (0619) 43-04-09 Приймальна комісія:    +38 (0619) 43-00-29 Деканати:    +38 (0619) 43-06-22 Адреса:    72311 Запорізька обл. м. Мелітополь, Каховське шосе, 8/2

k parku glavnaya1

Рішенням 41 сесії Мелітопольської міської ради Запорізької області VI скликання від 05.07.2013 № 6 надано згоду на створення об’єкта природно-заповідного фонду України парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Студентський гай», розташованого в адміністративних межах м. Мелітополя за адресою: Каховське шосе, 8/2, загальною площею 0,5 га. Землекористувач — Мелітопольська міська рада Запорізької області.

Природна рослинність на території парку займає не більше 3-5 відсотків, вона знаходиться в сильно пригніченому стані у вигляді невеликих ділянок посохлої трави та старих дерев.

Значний дефіцит вологи обумовлює формування на території парку степової рослинності, характерною особливістю якої є переважання в її складі численних злаків, що володіють потужною мочкуватою кореневою системою для уловлювання атмосферних опадів і ґрунтової вологи.

У складі травостою переважають різні види ковили, типчака, пирію, житняку. З різнотрав'я найбільш часто зустрічаються люцерна, шавлія, молочай, перстач та інші.

На об’єкті зростають верби, тополі, бирючина. Прилеглими підприємствами висаджені плакуча шовковиця, горобина, ялина, ялівець.

На території парку розташовані гнізда птахів. Окрім розмаїття горобиних тут на гніздуванні відмічені ластівки і солов’ї.

Старі дерева стали житлом для білок, які в останній час розповсюдилися по території всього міста.

Парк знаходиться в промисловій зоні м. Мелітополя, яка характеризується високим рівнем шкідливих викидів з промислових машинобудівних підприємств і відсутністю місць для відпочинку населення.

Довгий період часу територія ніким не оброблялась, заростала бур’янами та поступово перетворювалась на звалище сміття. Студенти та співробітники інституту на традиційних суботниках розчистили частину території від старих гілок, сухої трави та сміття. На даний час частина території вже озеленена за підтримки Мелітопольської міської ради та власними силами. Вже частково висаджені декоративні шовковиці, горобини та хвойні, саджанці яких були надані за нашою заявкою відділом екології міськради та від інституту були закуплені саджанці роз та багатолітніх квітів.

studrosha

За два роки останні роки навколишній вигляд значно змінився на краще

Подальше озеленення планується таким чином, щоб цікаво та незвичайно виглядати у будь-яку пору року, та за допомогою місцевих ЗМІ привернути суспільну увагу до проблем забруднення відходами.

У 2013 році був проведений конкурс проектів за підтримки постійної депутатської комісії з питань екологічної безпеки, використання природних ресурсів та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, голова комісії, відділу з розвитку промисловості та екології виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області, постійної депутатської комісії з питань земельних відносин та комунальної власності територіальної громади, Науково-дослідного інституту біорізноманіття наземних та водних екосистем України та КП «Мелітопольський міський парк культури і відпочинку ім. Горького» Мелітопольської міської ради Запорізької області.

Серед представлених робіт конкурсна комісія з 13 представників організаторів та партнерів конкурсу обрали переможців, які отримали грошові призи та заохочувальні солодкі подарунки. Переможці конкурсу підготували проект з найбільш точним урахуванням особливостей ґрунту, рослинності та подальшого використання території.

Відеопрезентація проекту-переможця