Ректорат Тел/Факс:    +38 (0619) 43-04-09 Приймальна комісія:    +38 (0619) 43-00-29 Деканати:    +38 (0619) 43-06-22 Адреса:    72311 Запорізька обл. м. Мелітополь, Каховське шосе, 8/2

ПРОЕКТ "УКРАЇНА - НОРВЕГІЯ"

 

"ПЕРЕПІДГОТОВКА ТА СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ

 

ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ І ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ В УКРАЇНІ"

 

ukr-norv

Проект реалізується з 2003 року відповідно до договору, укладеного між Міжнародним фондом соціальної адаптації (МФСА, Україна) та Університетом НОРД (Норвегія) в м. Київ, містах і населених пунктах південних областей України. Завдяки проекту Королівство Норвегія набула розголосу в Україні як країна, що сприяє вирішенню складної соціальної проблеми - адаптації кадрових військовослужбовців силових структур, звільнених в запас, до життя в громадянському суспільстві. У період 2003-2007 рр. проект фінансувався Королівським норвезьким Міністерством оборони, а з 2008 р – Королівським норвезьким Міністерством закордонних справ.

Основною метою проекту є зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ і реформ оборонного сектора в Україні для звільнених в запас кадрових військовослужбовців та членів їх сімей, а також сприяння розвитку співпраці між Норвегією і Україною. За час реалізації проекту проводиться професійна перепідготовка військовослужбовців та членів їх сімей на цивільні спеціальності, психологічна реабілітація учасників проекту, сприяння працевлаштуванню військовослужбовців і членів їх сімей шляхом започаткування власної справи (сімейного бізнесу) або працевлаштування на підприємствах України.

Партнери проекту: Міністерство закордонних справ Норвегії, Університет Нурланд, Міжнародний фонд соціальної адаптації, громадські організації ветеранів Збройних Сил України, вищих навчальних закладів України, військові частини ЗСУ. У Запорізькій області проект координується Громадською організацією "Об’єднання військовослужбовців "Лідер" (Геннадій Коноваленко). Навчання слухачів здійснює Мелітопольський інститут державного та муніципального управління "Класичного приватного університету" (Марина Радєва).

Вибір програм професійної перепідготовки здійснюється з урахуванням потреб регіональних ринків праці, професійного досвіду і побажань слухачів. Результатом професійної перепідготовки є можливість подальшого працевлаштування військовослужбовців і членів їх сімей з метою підвищення рівня їх добробуту. Цьому сприяє активна робота громадських організацій ветеранів ЗСУ та керівників військових частин, які супроводжують проект і забезпечують безперервну взаємодію його учасників протягом першого року після завершення професійної перепідготовки. Психологічна реабілітація здійснюється під керівництвом досвідчених психологів шляхом тренінгів та консультацій. Результат курсової перепідготовки в рамках проекту – працевлаштування військовослужбовців на ринку цивільних професій, зняття соціальної напруженості, психологічна готовність військовослужбовця бути активним членом суспільства.

 

1

НОРВЕЗЬКІ ПАРТНЕРИ

Міністерство закордонних справ
і Міністерство оборони Королівства Норвегія

Министерство иностранных дел Норвегии отстаивает интересы страны за рубежом, заботясь о ее процветании и безопасности. Интересы Норвегии обусловлены ее географическим положением, экономическими и политическими приоритетами. Деятельность Министерства иностранных дел  способствует миру и безопасности, экономически справедливому мироустройству, устойчивому развитию и международной солидарности. МИД осуществляет координацию действий других министерств, в вопросах внешней политики государства. Норвегия развивает сотрудничество с Украиной на двухсторонней основе, а также через международные организации: ООН  и ее специализированные агентства, Организацию по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ), Совет Европы, НАТО, Европейскую ассоциацию свободной торговли и др. международные организации.

Університет НОРД

2

Професійна перепідготовка військовослужбовців та членів їх сімей проходить за підтримки кваліфікованих фахівців Університету НОРД. Університет розташований в Північній Норвегії, в місті Буде, столиці губернії Нурланд. У структурі університету чотири факультети: суспільних наук, професійної освіти, рибальства та рибо-розведення, Вищої школи бізнесу, навчається понад 5 тис.

 

02

Студентів, постійно працюють понад 500 осіб професорсько-викладацького складу.

Вища школа бізнесу заснована в 1985 р, це провідний факультет університету. Центр ділового співробітництва північних територій - безпосередній партнер проекту "Україна - Норвегія" в Україні є структурним підрозділом Вищої школи. Викладачі центру, відомі вчені та дослідники. Норвегії, беруть участь у професійній перепідготовці військовослужбовців і членів їх сімей в Україні.

 

 

УКРАЇНСЬКІ ПАРТНЕРИ

Міністерство соціальної політики України

4

Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Мінсоцполітики України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах зайнятості населення та трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту населення, з питань сім'ї та дітей, а також захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну. Мінсоцполітики України є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань попередження насильства в сім'ї.

 

 

Міжнародний благодійний фонд

"Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації"

5

МФСА працює з 22 березня 1999 року. На сьогоднішній день основною діяльністю МФСА є організація та ведення в Україні міжнародного Проекту "Україна-Норвегія", що фінансується Королівством Норвегія. Мета Проекту - зняття соціальної напруженості в офіцерському середовищі у зв'язку з масовим скороченням Збройних Сил та сприяння соціальній адаптації офіцерів і членів їх сімей до умов цивільного життя.

Програма ефективно реалізується в Україні вже більше 10 років. Проект "Україна-Норвегія" – єдиний в Україні, що надає можливість включати до складу учасників членів сімей звільнених або тих, що підлягають звільненню військовослужбовців. Фінансування на 100% здійснюється Міністерством закордонних справ Норвегії.

 

6

Президент Міжнародної благодійної організації

"Міжнародний фонд соціальної адаптації"

полковник запасу, кандидат технічних наук, доцент

ВОЛОДИМИР СЕРГІЙОВИЧ РУБЦОВ

 

 

 

 

 

 

Мелітопольський інститут державного

та муніципального управління
"Класичного приватного університету"

logo

Мелітопольський інститут державного та муніципального управління "Класичного приватного університету" сучасний навчальний заклад європейського зразка. МІДМУ "КПУ" бере участь в проекті "Україна-Норвегія" з 2008 року. Для колективу інституту проект – це можливість і брати участь у вирішенні важливих соціальних завдань країни, і розвивати співробітництво між нашими країнами, і почерпнути професійний досвід в організації навчальної роботи, і спілкуватися з цікавими людьми, нашими партнерами і слухачами.

Тісна взаємодія зі службою зайнятості, формування бази вакансій, організація "Ярмарку вакансій" і професійних тренінгів забезпечують підтримку слухачам в процесі пошуку роботи і працевлаштування.

 

8 298x399

Директор

Мелітопольського інституту державного

та муніципального управління

"Класичного приватного університету"

доктор економічних наук, професор, академік АЕНУ

МАРИНА МИКОЛАЇВНА РАДЄВА

 

 

 

 

 9

Громадська організація 

"Об’єднання військовослужбовців "Лідер"

Громадська організація "Об’єднання військовослужбовців "Лідер" – координатор проекту "Україна-Норвегія" у Запорізькій області.

Випускники проекту "Україна-Норвегія" – активні члени організації, багато хто з них стали засновниками власного бізнесу. Випускники проекту плідно працюють і на державній службі та успішні приватні підприємці. Найголовнішим результатом спільної роботи є затребуваність випускників, їх активна громадська позиція, підвищення соціального статусу і внесок їх досвіду та інтелекту в розвиток сучасного українського суспільства.

10 298x397 

Голова правління

Громадської організації

"Об’єднання військовослужбовців "Лідер"

ГЕННАДІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ КОНОВАЛЕНКО